Gyakran ismételt kérdések (GYIK) a VMC tanúsítványokról

Összefoglaltuk a VMC-tanúsítványokkal kapcsolatos leggyakrabban feltett kérdéseket. Itt minden kérdésére választ talál

A VMC/BIMI e-mail kliensek támogatása szinte 100%-os; mindig az adott kliens gyártójától függ (szolgáltatás).
A Google a logó e-mailben való megjelenítésének legnagyobb támogatója (a BIMI társszerzője), és a Gmail a VMC-t a kezdetektől fogva támogatja. A VMC-t a Yahoo is használja, valamint a cseh Seznam is tervezi bevezetni az e-mail szolgáltatásaihoz. A támogatáshoz újonnan az Apple is csatlakozott. Ellenben a Microsoft az Outlook révén még nem támogatja azt.

A BIMI a Brand Indicators for Message Identification rövidítése, és egy olyan specifikáció, amely lehetővé teszi egy logó megjelenítését egy hitelesített, autentizált e-mail mellett. Ez egy nyílt specifikáció, amelyet bárki díj és korlátozás nélkül használhat.

A VMC (Verified Mark Certificate) annak a tanúsítványnak a rövidítése, amelyet be kell szereznie ahhoz, hogy a BIMI technológiával megjeleníthesse vállalata logóját.

A BIMI-t bárki beállíthatja a saját levelezéséhez ingyenesen, de az e-mail kliensekben nem jelenik meg a logó, mert ehhez VMC-tanúsítvány szükséges (az e-mail szolgáltató megköveteli, például a Google a Gmailben). Szükség van a logók hitelesítésére és használatának szabályozására a BIMI-ben. Más esetben bárki (pl. bankok) bármilyen logót létrehozhatna, és azt adathalászatra (phishing) használhatná fel.

A VMC-tanúsítványt semmilyen módon nem telepítendő. Miután kiállította, közzéteszi (az interneten), és létrehoz egy TXT típusú DNS-rekordot a kérdéses domainhez, amely többek között tartalmazza az elérési útvonalat. A VMC-tanúsítvány "telepítésével" kapcsolatos további információkról: A VMC-tanúsítvány élesítése leírásából.
A BIMI-ben az üzenetekhez megjeleníteni kívánt logónak védjegyoltalom alatt kell állnia. A védjegyet az alábbi cikkben felsorolt hivatalok valamelyikében kell bejegyeztetni Mi szükséges a VMC tanúsítvány megszerzéséhez?. Ezek valamelyikében a védjegyet létre kell hoznia, és a DigiCertnek nyomon kell követnie azt az adatbázisban, különben nem használhatja a szimbólumot/logót.